כיצד לשמור על בטיחות בעבודה עם במת הרמה ותחזוקה?

עובדים עם במת זרוע או במת הרמה ותחזוקה? יש מספר כללים שחשוב לנהוג לפיהם, כדי לשמור על הבטיחות.

במות הרמה משמשות למגוון מטרות, כאשר המשותף לכולם זו העבודה בגובה. במה זרוע יכולה לאפשר למשל לצבוע קירות גם במבנים גבוהים, לבצע עבודות חשמל, להתקין מזגנים, להקים תפאורות בתיאטראות, לערוך תיקונים מסוגים שונים, להרים ציוד למטרות אחסון וכן הלאה. במת זרוע היא סוג של במת הרמה ותחזוקה, כאשר ישנה במת זרוע ישרה, במת זרוע מפרקית ובמה טלסקופית. לא משנה עם איזו במה אתם אמורים לעבוד, יש מספר כללי בטיחות שצריך לנהוג על פיהם.

כללי בטיחות בעבודה עם במות הרמה

החוק במדינת ישראל קבע כללים ברורים המתייחסים הן לעבודה עם במות הרמה והן לעבודה בגובה. אחד הכללים הוא שבמידה ומדובר בבמה ניידת מתרוממת, הנהג חייב לעבור הכשרה ולהחזיק ברישיון נהיגה.

כלל נוסף הוא שהמעסיק חייב לוודא שהעובד הודרך וקיבל מינוי לשמש כמפעיל במה וכן עבר את ההדרכה הרלבנטית לעבודה בגובה, הקשורה לתחום עיסוקו. תקנות הבטיחות הקבועות בחוק מחייבות גם כל עובד להצטייד בציוד מגן אישי, כמו קסדה.

מלבד הכשרת העובדים עצמם, יש לבדוק גם את מצבן של הבמות. במת הרמה ותחזוקה צריכה לעמוד בדרישות התקן הישראלי ולאחר מכן לעבור בדיקה יסודית תקופתית לפחות אחת ל-14 חודשים. הבדיקה התקופתית צריכה להיערך על ידי בודק מוסמך בלבד.

בנוסף, כל במת הרמה חייבת להגיע יחד עם הוראות והנחיות היצרן, כולל הוראות הפעלה, אחזקה ובטיחות. אם יש זרוע שצריך להרכיב על הבמה, חייבות להיות הוראות גם לגבי הרכבה בטיחותית. האחריות לצרף את ההוראות מוטלת על היצרן או על המשווק המורשה מטעמו ויש לוודא שהן מגיעות בעברית ובאנגלית.

לעבוד אתנו – לעבוד בטוח

חברתנו, חברת יו.די.אס אינטרנשיונל היא חברה בעלת ניסיון רב בייבוא ושיווק של ציוד שינוע והרמה. לצד מכירת הציוד אנו מעסיקים גם טכנאים, חשמלאים ואנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים, אשר יוכלו לספק לכם שירותי תחזוקה ותיקונים על פי הצורך, כולל שימוש בחלפים מקוריים של היצרן.

לקבלת פרטים אודות מערך שירותי התחזוקה והתיקונים, ניתן לפנות אלינו באמצעות האתר או לחייג אלינו למוקד השירות.

צפו בסירטון על יו.די.אס